بازاریابی دیجیتال که در ایران بیشتر با عنوان دیجیتال مارکتینگ مطرح می‌شود فرآیندی تخصصی و زمان‌بر است

ما به شما کمک می‌کنیم این فرآیند را به آسانی در کنار بهترین مشاوران و مجریان این حرفه تجربه کنید

دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) چیست؟

به طور خیلی ساده، بازاریابی دیجیتال نوعی از بازاریابی است که در آن از ابزارها و رسانه‌های دیجیتال برای مقاصد بازاریابی استفاده می‌شود. باید توجه داشت که هنگامی که صحبت از ابزارهای دیجیتال است، الزامی به اینکه آن‌ها در بستر اینترنت فعالیت کنند نیست و در واقع دیجیتال مارکتینگ چتر بزرگی از فعالیت‌های بازاریابی است که می‌تواند بر بستر اینترنت باشند یا نباشند. همین امر نقطه تمایز بازاریابی دیجیتال و بازاریابی اینترنتی است.

بازاریابی اینترنتی (Internet Marketing) چیست؟

بازاریابی اینترنتی یا اینترنت مارکتینگ، فعالیت‌هایی را شامل می‌شود که ما با مقاصد بازاریابی و بر بستر اینترنت انجام می‌دهیم. در واقع بازاریابی اینترنتی جز کوچکتری از دیجیتال مارکتینگ است، که با وجود اینکه کوچکتر است، به دلیل حجم بسیار زیاد استفاده از آن و رایج بودن آن در فعالیت‌های بازاریابی در دنیای امروز گاهاً منظور افراد از دیجیتال مارکتینگ همان اینترنت مارکتینگ است.

بازاریابی درون‌گرا یا اینباند مارکتینگ (Inbound Marketing) چیست؟

بازاریاریابی ربایشی، جاذبه‌ای یا درون‌گرا، نوعی از بازاریابی است که در آن فعالیت‌های بازاریابی برای گروه دقیقی از مخاطب انجام می‌گیرد که به آن مخاطب (مشتری) هدف یا تارگت مارکت (Target Market) گفته می‌شود. این فعالیت‌ها عموما زمانی انجام می‌گید که نیاز دسته مشخصی از افراد شناسایی شده و برای برطرف کردن آن نیاز از سمت بیزنس، راهکار یا راهکارهایی ارائه شده که به نظر می‌رسد برای گروه هدف جذاب است. از اینباند مارکتینگ عموماً برای فروش، خدمات پس از فروش، بالابردن وفاداری و موارد از این دست استفاده می‌گردد.

بازاریابی برون‌گرا یا اوتباند مارکتینگ (Outbound Marketing) چیست؟

بازاریابی برون‌گرا، در نقطه مقابل بازاریابی درون‌گرا قرار دارد و زمانی‌که فعالیت‌های بازاریابی برای عموم افراد بدون در نظر گرفتن هیچ شاخصه و سنجه‌ای اجرا می‌گردد، بازاریابی برون‌گرا شکل گرفته است. این نوع از بازاریابی عمدتاً با هدف آگاهی بخشی عمومی (Awareness) و بالا بردن دانش عموم افراد از برند، یادآوری نام برند و مواردی از این دست انچام می‌گردد.

طراحی وب سایت

طراحی وب سایت

برند سازی دیجیتال

برند سازی دیجیتال

بازاریابی محتوایی

محتوا سازی دیجیتال

تجزیه و تحلیل دیجیتال

تجزیه و تحلیل دیجیتال

سئو

سئو

بازاریابی موتورهای جستجو

بازیابی موتور های جستجو

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازاریابی شبکه های اجتماعی

بازیابی ایمیلی

بازیابی ایمیلی