کسب و کار اینترنتی

همواره کسب درآمد از راه های سنتی و محدود شده انجام می گیرد. اما با توجه به گسترش دنیای وب و تبدیل شدن اینترنت به بخش بزرگی از زندگی مردم، حال افراد بیشتری به دنبال کسب درآمد از از طریق اینترنت هستند. کسب و کار اینترنتی و درآمد حاصل از آن می تواند جز جریان مالی ثانویه زندگی فردی محسوب شوند و همچنین شروع کسب درآمد اینترنتی به عنوان یک شتاب دهنده به کسب و کارها باشد یا منبع اصلی درآمد مالی یک مجموعه باشد.

نکاتی که همین اول شروع کسب درآمد اینترنتی باید به آنها توجه داشته باشید شامل پلتفرمی که قصد کسب درآمد اینترنتی از راه آن را داردید می شود، زیرا ممکن است که پلتفرمی که شما از آن کسب درآمد اینترنتی می کنید جعلی باشد.

کسب و کار اینترنتی

درآمد اینترنتی چیست؟

با گسترش اینترنت و دنیای جذاب وب، این فرصت برای افراد زیادی فراهم شد که بتوانند از طریق اینترنت کسب و کار خود را اینترنتی و از آن کسب درآمد اینترنتی داشته باشند.

شما فقط با فراگیری اصول کسب درآمد اینترنتی و رعایت آنها می توانید به راحتی دارای درآمد اینترنتی شوید و خدمات و محصولات خود را از این مسیر به میلیون ها مشتری دیگر داخلی و خارجی معرفی کنید و بفروشید.

اما مسیر کسب درآمد اینترنتی به مرور لازمه دانش و تخصص بالایی خواهد شد، ولی به محض کسب این مهارت ها، شما هر روزه شاهد کسب درآمد اینترنتی بیشتری خواهید بود.

آیا همه افراد امکان کسب درآمد اینترنتی را دارند؟

قطعا پاسخ به این سوال بدون ذره ای فکر کردن در مورد آن بله می باشد. امروزه خیلی از اشخاص و برندها در تلاش برای رونق کسب و کار خود بر بستر اینترنت و کسب درآمد اینترنتی از آن هستند.

کسب درآمد اینترنتی محدود به محدوده سنی خاصی نیست، شما با هر سن و سال فقط با نیاز دارید که به توانایی های خود ایمان کافی جهت شروع این مسیر داشته باشید. هرچند که این مسیر دارای سختی ها و ملالت های بسیاری است و برای عبور از این سختی ها و رسیدن به درآمد اینترنتی مد نظر خود نیاز به مهارت های کافی برای  این کار دارید.

بذارید در ادامه چندین راه کسب درآمد اینترنتی خوب را مورد بررسی قرار دهیم.

درآمد اینترنتی

فریلنسینگ(freelancing):

فریلنسینگ همواره یک راه محبوب جهت کسب درآمد اینترنتی محسوب می شود. شما با ثبت نام در وب سایت های مخصوص فریلنسری مهارت های خود را برای انها بازگو می کنید و یا مطابق با مهارت های خود به دنبال پروژه های مربوط به ضمینه کاری خود خواهید گشت و با کارفرما جهت اخذ پروژه ارتباط برقرار خواهید کرد.

البته تعدادی از این وب سایت های فریلنسری ممکن است که حین تکمیل مراحل ثبت نام یک لیست از مهارت های شخصی شما را دریافت کنند و مطابق با آن مهارت ها شما را به کارفرما های جویای پیمانکار معرفی کنند.

اما این نکته را در خصوص کار فریلنسری فراموش نکنید که زمانی پول دریافت خواهید کرد که کار را به درستی تحویل کارفرمای خود داده باشید و کارفرما این مسئله را تایید کرده باشد.

پس این نکته می توانند شامل چندین بار تجدید نظر کارفرما جهت ویرایش بخشی از کار ارائه شده توسط شما باشد.

کسب درآمد فریلنسری

راه اندازی کسب و کار اینترنتی از طریق سایت شخصی:

راه های ایجاد یک وب سایت شخصی فراوان است. برای ایجاد یک وب سایت شما لازم دارید که دقت کافی بر مسائلی چون دامنه، هاست، قالب سایت ، طرح بندی کلی سایت ، سئو ، تولید محتوا و غیره را داشته باشید.

شما می توانید با مطالعه مطالب موجود در فضای اینترنت سایت شخصی خود را راه اندازی کنید. اما اکثر مواقع ما وقت کافی برای کسب دانش و مهارت ایجاد یک وب سایت برای کسب درآمد اینترنتی را نخواهیم داشت. پس می توانیم با مراجعه به شرکت های طراحی سایت معتبر مانند دیزآن وب از آنها مشاوره رایگان و در اسرع وقت سفارش یک وب سایت برای کسب درآمد اینترنتی برای خود داشته باشیم.

بعد از ایجاد وب سایت خود شما می توانید درآمد اینترنتی داشته باشید. هرچقدر ترافیک سایت شما بیشتر باشد درآمد اینترنتی شما هم از طریق وب سایت خودتان بیشتر خواهد شد.

ساخت وب سایت شخصی

بازاریابی وابسته:

این کار را زمانی قادر به انجام آن خواهید بود که پس از راه اندازی وب سایت خود، می توانید بازاریابی وابسته را با اجازه دادن به شرکت های بزرگ دیگر برای درج پیوندهای وب سایت آنها در سایت خود انتخاب کنید. این کار دقیقا مشابه یک مشارکت همزیستی جذاب است. وقتی بازدیدکنندگان سایت شما از طریق پیوند های سایت شما از این شرکت های بزرگ خرید یا خدماتی را دریافت می کنند شما کسب درآمد اینترنتی می کنید.

بازاریابی وابسته
تدریس آنلاین

تدریس خصوصی آنلاین:

اگر شما در یک موضوع خاص متخصص هستید و تسلط کافی دارید، می توانید با آموزش انلاین به افرادی که تمایل به یادگیری تخصص شما را دارند کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. این کار را می توانید با ثبت نام در پلتفرم های مربوط به تدریس خصوصی آنلاین و ایجاد یک پروفایل کاربری و مشخص کردن موضوعاتی که تمایل به تدریس آنها دارید به عنوان یک معلم آنلاین شروع به کار کنید و درآمد اینترنتی داشته باشید.

مدیریت رسانه های اجتماعی به عنوان یک استراتژیست:

مععمولا ما از رسانه های اجتماعی استفاده های شخصی داریم. اما شما می توانید علاوه بر استفاده شخصی و ارتباط با دوستان خود از پلتفرم های مانند فیسبوک ، اینستاگرام ، توییتر و …. کسب درآمد اینترنتی داشته باشید. شرکت ها و برندهای مختلف برای افزایش محبوبیت محصولات خود در شبکه های اجتماعی حاضر به استخدام استراتزیست های در ضمینه رسانه های اجتماعی هستند. با توجه به افزایش رقابت و کوتاه شدن مدوام توجه بینندگان آنلاین، نیاز به خلاقیت برای ایجاد پست ها ، ویدیو ها و غیره به نحوی ضروری شده است و این مهم ترین دلیل استخدام یک استراتژیت رسانه ای می باشد.

استراتژیست شبکه های اجتماعی

طراحی وب سایت:

لزوما همه صاحبان کسب و کارها در ضمینه فناوری، اطلاعات کافی ندارند. اما نیاز امروزه به ما نشان می دهد که هر کسب و کاری نیازمند یک وب سایت رسمی برای رشد  و ترقی در بازار می باشد. افرادی که در ضمینه فناوری ها بخصوص وب سایت ها مهارت دارند می توانند به راحتی با طراحی وب سایت ها برای کسب و کار های مختلف درآمد اینترنتی داشته باشند. مهارت های لازم برای شروع این کار یادگیری برنامه نویسی و طراحی وب می باشد. البته جنبه های دیگر داستان هم می توانند در کسب درآمد اینترنتی از این راه دخیل باشند مانند حل مشکل وب سایت های موجود و بروز نگهداشتن آنها، هر یک از این مهارت های اضافی می توانند به درآمد شما اضافه کنند.

شما میتوانید با دنبال کردن شبکه های اجتماعی دیزان وب و عضویت در خبرنامه از جدیدترین و به روزترین مهارت ها و ترفندهای طراحی سایت، سئو و دیجیتال مارکتینگ باخبر شوید.

تولید محتوا:

برای شروع این کار پلتفرم های آنلاین می تواند نقطه خوبی باشند. شما با توجه به کیفیت مقالات خود درآمد کسب خواهید کرد.ممکن است در ادامه راه از شما خواسته شود که بر روی مقالات با یک دستورالعمل خاص کار کنید. پشنهاد ما به شما برای شروع کار این است که برای کسب درآمد اینترنتی بیشتر از این راه بر روی یک موضوع تخصصی تمرکز داشته باشید و در آن کسب قدرت کنید.

یوتیوب:

اگر به هر نحوی با نوشتن افکار خود از طریق وبلاگ ها یا شبکه های اجتماعی و تولید محتوا راحت نیستید، با در دست داشتن یک دوربین قادر به ارائه یک ویدیو خواهید بود. ابتدا کانال یوتیوب خود را ایجاد کنید، ویدئو هایی را که ضبط کرده اید را در آن آپلود کنید و شروع به کسب درآمد اینترنتی کنید.

دقت داشته باشید موضوعاتی که قصد ایجاد ویدئو در خصوص انها دارید را دسته بندی کنید و فقط لازم است که شروع کنید. اما قبل از هر کاری مطمئن شوید که موضوعات مد نظر شما توانایی  جذب افراد را به خود داشته باشند، از برنامه آشپزی گرفته تا تحلیل مسائل سیاسی می توانند برای همه جذاب باشند.

نتیجه

راه های زیاد و متعددی جهت کسب درآمد اینترنتی وجود دارند و ما سعی کردیم بخشی از این  روش ها را در قالب یک مقاله به شما معرفی کنیم. با مطالعه بیشتر مقالات دیزان وب با جنبه های مختلف دنیای وب آشنا شوید.

اگر در این زمینه شما به دنبال پیشرفت سریع و کسب درآمد از طریق اینترنت و دیجیتال مارکتینگ هستید، با ما تماس بگیرید.